Vecayi Altıntaş

ALTINTAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Denizli İli Çal İlçesi, Gömce köyünde çiftçilikle başlayan ve dededen toruna geçerek, koyunculukla devam eden, hayvancılığı ve doğal hayatı seven Altıntaş ailesi, bu sevgiyi hayat tecrübesi ve dededen kalan miras ile bütünleştirmiştir.

 

ALTINTAŞ GIDA LTD. ŞİRKETİ 27.05.2009 yılında kurmuştur. Profesyonel yaklaşımı ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla kurumsal kimliğini fark ettiren ALTINTAŞ GIDA LTD. ŞİRKETİ bünyesinde barındırdığı yüksek bilgi düzeyine sahip, kendini devamlı yenileyen, ilgili alanlarda eğitim görmüş çalışanlarıyla, sektöründe lider olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.

 

ALTINTAŞ GIDA, yıllardır edindiği tecrübe ile hayvancılık alanında ileri entegrasyonun adımlarını atmıştır. Kendi sermayesi olan, Menemen Kesikköy'de 27.500 m2'lik alanda, Avrupa standartlarında olan Çiftliğinde; Amerika Birleşmiş Milletleri Virginia eyaletinden HOLSTEIN FRIESIAN IRKI ve Avusturyadan gelen SIMENTAL IRKI büyük baş damızlık gebe düve getirtilerek faaliyetlerine 2009 yılından beri devam etmektedir.

 

ALTINTAŞ Çiftliğinde, 420 adet büyükbaş hayvan ile faaliyetine devam ederken, 2018 yılında bu rakamın 550 büyük baş hayvan kapasitesine ulaşmasını hedeflemektedir. Ayrıca,7/24 Uzman Veterineri olan çiftliğinde  2012-2013-2014-2015 ve 2016'ya ait "Hastalıklardan Ari İşletme" sertifikasına sahiptir.

 

ALTINTAŞ Gıda kendi çiftliğinden ürettiği Et ve Çiğ Süt ile  Çiğ süt paketleme, sucuk, peynir çeşitleri, tereyağı çeşitleri ve yoğurt üretimine geçmiştir ve 2018 yılında kendi eti ile yapılan salam, sucuk ve sosis üretimi hedeflenmektedir. ALTINTAŞ ÇİFTLİĞİ kendi ürettiği süt ve et ürünlerinin hem ticari olarak satışı yapılıyor olup hem de Altıntaş Sağmal Tesisinde üretilen şarküteri ürünlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Karşıyaka Yeni Girne- Şemikler ve Nergiz  şubeleri olan ALTINTAŞ ÇİFTLİĞİ ŞARKÜTERİDE Çiğ Süt -Et – Organik Ürünler  ve Yöresel  Ürünleri satışı mevcuttur.